Druki PIT 2020/2021

PIT-28

PIT-28 to druk przeznaczony dla osób działający w wolnych zawodach, prowadzących firmę objętą zryczałtowanym podatkiem oraz osób uzyskujących przychody z wynajmu i dzierżawy.

PIT-36

Druk PIT-36 przeznaczony jest dla osób, które uzyskują przychody z pominięciem płatnika (np. pracodawca, ZUS). Główną grupą są przedsiębiorcy korzystający z opodatkowania na zasadach ogólnych.

PIT-36l

Formularz PIT-36L przeznaczony jest dla osób prowadzących działalność gospodarczą i rozliczających się z dochodów według podatku liniowego wynoszącego 19%.

PIT-37

PIT-37 to zeznanie podatkowe przeznaczone dla osób zatrudnionych w oparciu o umowę o pracę, umowę o dzieło, umowę zlecenie. Jest to najpopularniejszy druk PIT w naszym kraju.

PIT-38

PIT-38 to druk przeznaczony dla osób uzyskujących przychody majątkowe za pomocą papierów wartościowych, udziałów w spółkach oraz w pochodnych instrumentach finansowych.

PIT-39

Druk PIT-39 składają w 2017 roku osoby sprzedające nieruchomość. Dotyczy to jedynie sytuacji, w której sprzedajemy nieruchomość przed upływem 5 lat.

Wszystkie druki i załączniki PIT 2021

Formularze PIT
Załączniki PIT