29 listopada 2017

Wedle statystyk rokrocznie rośnie liczba Polaków, którzy wypełniają i składają PIT przez Internet. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego co roku decydujemy się na samodzielne rozliczenie deklaracji podatkowej drogą elektroniczną? Z jakich narzędzi powinniśmy korzystać, aby bezpiecznie złożyć PIT online. Rozliczenie PIT 2017 przez Internet Od 2008 roku Polacy mają możliwość wypełniania druków PIT za pomocą … Czytaj dalej PIT przez Internet – rozliczenie roczne online

15 listopada 2017

Wiele osób staje przed dylematem rozliczając PIT-28 za 2017 rok. Chodzi przede wszystkim o uzupełnienie danych o przychodach w grudniu oraz brak możliwości wpisania informacji o wpłaconej zaliczce za grudzień. Poprawnie będzie, jeśli zaliczka za grudzień będzie opłacona w momencie wysyłki lub składania druku PIT w Urzędzie Skarbowym. Wówczas w polu 34 zamieszczamy łączne dochody … Czytaj dalej Jaki podać przychód w PIT-28?

7 listopada 2017

7 listopada 2017

7 listopada 2017

7 listopada 2017

7 listopada 2017

7 listopada 2017

7 listopada 2017

7 listopada 2017

Arkusz PIT-28 wypełniają i składają w urzędzie skarbowym ci podatnicy, którzy wybrali formę opodatkowania swoich przychodów poprzez ryczałt ewidencjonowany. Dotyczy to przede wszystkim przedsiębiorców. PIT-28 składają następujący podatnicy: prowadzący indywidualnie działalność gospodarczą rozliczaną ryczałtowo, prowadzący działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej lub jawnej opodatkowanej ryczałtowo, uzyskujący dochody z zawartej uprzednio umowy najmu, dzierżawy, podnajmu i … Czytaj dalej Kto wypełnia PIT-28?

7 listopada 2017

Podatnicy, którzy rozliczają swoje przychody w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, mają prawo skorzystać z różnego rodzaju ulg i odliczeń. Nie przysługuje im jednak ulga prorodzinna oraz ulga na nowe technologie.   Pozostałe ulgi można bez problemu uwzględnić w rocznej deklaracji PIT-28. Są to przede wszystkim: darowizna na cele pożytku publicznego, darowizna na cele kultu … Czytaj dalej Jakie ulgi obowiązują w PIT-28?

7 listopada 2017

Podatnicy, którzy wybrali ryczałt od przychodów ewidencjonowanych jako formę opodatkowania swoich dochodów, są zobowiązani co miesiąc wpłacać odpowiednio wyliczone zaliczki do urzędu skarbowego. Według stosownych przepisów osoby, które zdecydowały się opłacać ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, mają obowiązek obliczać za każdy miesiąc kwotę ryczałtu i wpłacać ją na rachunek właściwego dla nich urzędu skarbowego. Ostateczny termin … Czytaj dalej Kiedy należy wpłacać zaliczki w PIT-28?

7 listopada 2017

PIT-28 dotyczy tych przedsiębiorców, którzy uzyskiwali przychody opodatkowane na zasadach ryczałtu ewidencjonowanego. Deklarację tę składa się wcześniej niż pozostałe zeznania podatkowe. Rozliczając się za 2017 rok, należy ją złożyć do 31 stycznia 2018 r. Ryczałt ewidencjonowany jest uproszczoną formą opodatkowania działalności gospodarczej. Podatek płaci się od przychodu, bez możliwości pomniejszania go o koszty jego uzyskania. … Czytaj dalej Firma na ryczałcie – jak rozliczyć?

6 listopada 2017

Jeśli uzyskujesz dochody prywatne z najmu lub dzierżawy, powinieneś pamiętać o ich rozliczeniu na formularzu PIT-28. Wśród osób zobowiązanych do złożenia PIT-28 są m.in. takie osoby, które w roku podatkowym uzyskiwały przychody z tytułu najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy oraz umów o podobnym charakterze i które zdecydowały się na ich opodatkowanie w formie ryczałtu. Oświadczenie o … Czytaj dalej Jak wypełnić PIT za wynajem?