Rozliczenie roczne PIT

Jak sprzedać szybko mieszkanie?

Wiele osób spotyka sytuacja, w której muszą szybko sprzedać mieszkanie. Powodem często jest remont nowej nieruchomości, problemy ze spłatą kredytu hipotecznego lub rozwód małżonków. W każdej z tych sytuacji i w wielu innych właścicielom zależy na szybkim uzyskaniu środków pieniężnych w zamian za nieruchomość. Sprzedaż mieszkania, domu czy nawet działki to jednak nie jest proces szybki. Każdy kupujący musi poświęcić trochę czasu na zastanowienie się nad ofertą, niekiedy skontaktować z bankiem na temat kredytu hipotecznego. Przeważnie sprzedaż nieruchomości to okres nie krótszy niż pół roku. W związku z tym na polskim rynku pojawiło się w ostatnim czasie wiele firm, zajmujących się skupem nieruchomości. Polega on na tym, że firma oferuje nam 85-90% wartości rynkowej mieszkania, gwarantując finalizację w ciągu 2-3 dni.

Jak szybciej sprzedać mieszkanie?

Osoby, które potrzebuje gotówki szybciej lub po prostu nie chcą się bawić w codzienne oprowadzanie gości przez kilka miesięcy, powinny zainteresować oferty skupu nieruchomości. 

W takie sytuacji mamy możliwość w ciągu nawet kilku dni sprzedać mieszkanie za 85% – 90% wartości nieruchomości i odebrać gotówkę. To sposób zdecydowanie szybszy, a i prowizja pobierana przez pośrednika nie jest wysoka. Musimy w tym przypadku wziąć pod uwagę, że schodzi z nas ciężar:

  • kontaktowania się z agencjami nieruchomości, które przeważnie i tak pobierają wysoką prowizję,
  • nie musimy oprowadzać potencjalnych kupców po mieszkaniu, domu, działce – a to często jest bardzo uciążliwe, zwłaszcza dla osób pracujących,
  • nie musimy czekać kilka miesięcy lub nawet lat na sfinalizowanie sprzedaży, ponieważ otrzymujemy gotówkę w ciągu kilku dni.
Czy opłaca się skup nieruchomości?

To czy opłaca nam się skorzystać z oferty skupu nieruchomości zależne jest od sytuacji w jakiej aktualnie się znajdujemy. Jeśli mamy wiele czasu nas sprzedaż mieszkania, optymalnie będzie poszukiwać kupca na własną rękę lub z pomocą biura nieruchomości, choć i w tym przypadku czeka nas prowizja. W sytuacji, w której zależy nam na szybszej gotówce lub po prostu nie chcemy tracić czasu na oprowadzanie potencjalnych kupców, warto skorzystać z oferty skupu.

Miej PITa z głowy!

Skorzystaj z bezpłatnego, polecanego programu do wypełniania PIT.
Rozlicz się bezpieczenie za 2017 rok.

Ponad 1 000 000
rozliczonych PITów!

Zobacz dlaczego ludzie korzystają z naszego programu do wypełniania PIT. Oto kilka przykładowych opinii o Doktor PIT: