Rozliczenie roczne PIT

Jaki podać przychód w PIT-28?

Wiele osób staje przed dylematem rozliczając PIT-28 za 2017 rok. Chodzi przede wszystkim o uzupełnienie danych o przychodach w grudniu oraz brak możliwości wpisania informacji o wpłaconej zaliczce za grudzień.

Poprawnie będzie, jeśli zaliczka za grudzień będzie opłacona w momencie wysyłki lub składania druku PIT w Urzędzie Skarbowym. Wówczas w polu 34 zamieszczamy łączne dochody za cały 2017 rok, a w polu 114 zostanie wyliczony podatek od naszych całorocznych przychodów. W polu 118 wpisujemy łączną kwotę zaliczek wpłaconych za miesiące od stycznia do listopada.

Dopiero po złożeniu deklaracji podatkowej powinniśmy opłacić ostatnią, grudniową zaliczkę pomniejszoną o przysługujące nam ulgi i kwotę wolną od podatku. Kwota jaką musimy uiścić po złożeniu deklaracji PIT-28, to suma jaka pojawi się w polu 133.

Aby szybko i bezpiecznie przejść przez rozliczenie roczne, polecamy skorzystać z naszego programu do PIT. Są w nim zamieszczone wszystkie aktywne druki, załączniki, a także porady odnośnie rozliczenia PIT.

Rozlicz PIT
w 5 minut!

Miej PITa z głowy!

Skorzystaj z bezpłatnego, polecanego programu do wypełniania PIT.
Rozlicz się bezpieczenie za 2017 rok.

Ponad 1 000 000
rozliczonych PITów!

Zobacz dlaczego ludzie korzystają z naszego programu do wypełniania PIT. Oto kilka przykładowych opinii o Doktor PIT: