Rozliczenie roczne PIT

PIT przez Internet – rozliczenie roczne online

Wedle statystyk rokrocznie rośnie liczba Polaków, którzy wypełniają i składają PIT przez Internet. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego co roku decydujemy się na samodzielne rozliczenie deklaracji podatkowej drogą elektroniczną? Z jakich narzędzi powinniśmy korzystać, aby bezpiecznie złożyć PIT online.

Rozliczenie PIT 2017 przez Internet

Od 2008 roku Polacy mają możliwość wypełniania druków PIT za pomocą programów dostępnych w Internecie. Przez pierwsze trzy lata odsetek podatników, którzy zdecydowali się na tę opcję był stosunkowo niewielki – przykładowo podczas rozliczenia PIT za 2008 rok do Urzędu Skarbowego wpłynęło zaledwie 300 deklaracji podatkowych w wersji elektronicznej.

Nie ma jednak czemu się dziwić. Rozliczenie PITa to poważne zadania, a ewentualna pomyłka lub błąd programu mógłby nieść za sobą konsekwencje prawne i finansowe. Po pierwszym roku zakończonym powodzeniem ludzie zaczęli się przekonywać do rozliczeń podatkowych online. Z roku na rok liczba e-deklaracji zaczęła lawinowo wzrastać. Już w 2010 roku przez Internet rozliczyło się aż 320 tysięcy podatników. 

W 2016 roku liczba złożonych drogą elektroniczną PITów po raz pierwszy przerosła liczbę tych składanych w formie papierowej w Urzędzie Skarbowym. W 2016 roku do US wpłynęło ponad 8 milionów e-deklaracji (to aż 52% wszystkich).

Rozliczenie PIT online- dlaczego warto?

Skoro z roku na rok zdecydowanie wzrasta liczba podatników wypełniających PIT przez Internet, to z pewnością musi wiązać się to z wieloma zaletami tej formy rozliczenia. Główny plus to możliwość zaoszczędzenia czasu. Dzięki wypełnianiu i wysyłaniu deklaracji podatkowej przez Internet zaoszczędzimy sobie wiele czasu i nerwów. Dlaczego? Rozliczając się online nie musimy:

  • wypełniać druku PIT w Urzędzie Skarbowym lub zlecać wypełnienia księgowej, co wiąże się dodatkowo z opłatą,
  • składać PITa w Urzędzie Skarbowym, co zwykle wiąże się z oczekiwaniem w kolejce, a te im bliżej 30 kwietnia, tym dłuższe.

Rozliczanie PIT online za 2017 rok

Rozliczenie PIT przez Internet, to również najbezpieczniejsza forma wypełniania PIT. Programy do PIT są przygotowane w taki sposób, że zabezpieczą Cię przed popełnieniem błędu podczas rozliczenia rocznego. Nie pomylisz się podczas obliczeń, bo aplikacja dokona ich za Ciebie. Nie pominiesz żadnego wymaganego pola, ponieważ program wskaże Ci rubryki, które musisz jeszcze wypełnić. Nie pominiesz żadnego załącznika, ponieważ aplikacja samodzielnie doda go do Twojej deklaracji, a następnie pomoże wypełnić.

Rozliczenie PIT przez Internet wiąże się niewątpliwie z samymi zaletami, dlatego każdego roku obserwujemy wzrastający procent rozliczonych PITów online.

Jak rozliczyć PIT przez Internet?

Aby szybko i bezpiecznie rozliczyć PIT przez Internet są dwie możliwości: pobrać i zainstalować na komputerze program PIT lub skorzystać z aplikacji online. Polecamy Państwu program do pobrania i wersji online Doktor PIT. 

Za pomocą udostępnionego przez nas programu mogą Państwo wypełnić: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 lub PIT-39 za 2017 rok. Dodatkowo program obsługuje wszystkie załączniki PIT, które mogą być przydatne w rozliczeniu rocznym 2017/2018.

Rozlicz PIT
w 5 minut!

Miej PITa z głowy!

Skorzystaj z bezpłatnego, polecanego programu do wypełniania PIT.
Rozlicz się bezpieczenie za 2017 rok.

Ponad 1 000 000
rozliczonych PITów!

Zobacz dlaczego ludzie korzystają z naszego programu do wypełniania PIT. Oto kilka przykładowych opinii o Doktor PIT: