Wypełnianie PIT-39- poradnik, instrukcja

PIT-39 to podatek płacony przy sprzedaży nieruchomości. Wynosi on 19%. Jest jednak płacony nie od całej ceny nieruchomości, ale jedynie od naszego zysku na niej. Reasumując sprzedając mieszkanie za 100 tysięcy, które kupiliśmy za 50 tysięcy nie zapłacimy aż 19 tysięcy podatku, a "jedynie" 8,5 tysiąca złotych. W przypadku sprzedaży mieszkania w celu kupna innego mieszkania, w którym mamy zamiar mieszkać możemy skorzystać z ulgi mieszkaniowej, dzięki czemu zostaniemy zwolnieni z obowiązku podatkowego.

Termin składania PIT-39

Deklarację podatkową opartą o formularz PIT-39 należy złożyć w Urzędzie Skarbowym najpóźniej do 30 kwietnia 2017 roku. Zeznanie podatkowe mamy prawo złożyć osobiście, pocztą, a także od niedawna również drogą elektronicznę. Możliwe od 2008 roku jest składanie zeznań podatkowych przez internet. Taką możliwość również daje nasz darmowy program do PIT.

Jak szybko wypełnić PIT-39?

Wypełnienie PIT-39 jest dziecinnie proste, jeśli korzystamy z programu PITY 2017, jaki można znaleźć na stronie doktorpit.pl. Nasz program nie dość, że wykona za Ciebie wszelkie rachunki, to także będzie Ci podpowiadał co wpisać w danym polu, a także jakie załączniki dołączyć do zeznania podatkowe.

Skąd można pobrać aktualny druk?

Dla osób, które preferują własnoręcznie wypełnić zeznanie podatkowe PIT-39 zamieszczamy na stronie aktualne druki PIT w formatach: .jpg oraz .pdf.

Druk PIT-39- pierwsza strona Druk PIT-39- druga strona

Kliknij, aby pobrać aktualny druk PIT-39

PIT-39 na skróty

Rozliczenie roczne PIT-39 z doktorpit.pl jest zdecydowanie prostsze. W naszym serwisie znajdziesz:

PIT-39 online

Skorzystaj z naszej aplikacji PIT online i rozlicz PIT-39 w 5 minut.