Wypełnianie PIT-38- poradnik, instrukcja

Każdy uzyskujący przychody w ramach obrotu papierami wartościowymi musi rozliczać się z przychodów na podstawie formularza PIT-38. Obowiązek podatkowy powstaje, wtedy kiedy z zyskiem sprzedajemy akcje (nawet jeśli nabyliśmy je za niepieniężny wkład). PIT-38 wypełniamy w oparciu o dostarczony przez biuro maklerskie PIT-8C. Uwaga! Jeśli nie otrzymamy PIT-8C od maklera, musimy i tak wypełnić zeznanie podatkowe. Stawka podatku od zysku kapitałowego wynosi 19%.

Do kiedy składamy PIT-38?

PIT-38 tak samo jak PIT-28, PIT-36, PIT-37 i PIT 39 musimy złożyć do Urzędu Skarbowego do 30 kwietnia 2017 roku włącznie. Od kilku lat polscy podatnicy mają możliwość składania PIT drogą elektroniczną, dzięki programowi e-deklaracje, który obsługiwany jest przez nasz program do pit.

Wypełnianie PIT-38 za 2016 rok

Wypełniasz PIT-38 w rozliczeniu za 2016 rok? Pobierz darmowy program lub wypełnij PIT przez internet. To najszybszy i najpewniejszy sposób na rozliczenie PIT za 2016 rok. Nasz darmowy program do PIT pomoże Ci w poprawnym uzupełnienie wymaganych rubryk, a także dokona za Ciebie wszelkie obliczenia, co zdecydowanie zmniejsza szansę na jakąkolwiek pomyłkę w zeznaniu podatkowych.

Korzystając z naszego programu możesz wysłać deklarację prosto do Urzędu Skarbowego.

Aktualny druk PIT-38 na doktorpit.pl

Na doktorpit.pl znajdziesz również aktualne druki PIT. Poniżej znajduje się druk PIT-38 za 2016 rok w formacie .pdf oraz .jpg.

Druk PIT-38- pierwsza strona Druk PIT-38- druga strona

Kliknij, aby pobrać aktualny druk PIT-38

PIT-38 na skróty

Rozliczenie roczne PIT-38 z doktorpit.pl jest zdecydowanie prostsze. W naszym serwisie znajdziesz:

PIT-38 online

Skorzystaj z naszej aplikacji PIT online i rozlicz PIT-38 w 5 minut.