Jak wypełnić PIT-37 - poradnik krok po kroku

Do rozliczenia się na podstawie PIT-37 zobligowani są wszyscy podatnicy, którzy uzyskują przychody za pomocą innego podatnika i jednocześnie nie posiadają własnej działalności gospodarczej. Ponadto z PIT-37 nie mogą skorzystać podatnicy doliczający dochody małoletnich oraz rozliczający straty z lat poprzednich. PIT-37 to najpopularniejszy podatek wsród naszego społeczeństwa, co świadczy o tym, że większośc z nas pracuje będąc zatrudnionym przez firmę lub przedsiębiorstwo.

Do kiedy rozliczamy się z PIT-37?

Rozliczenie roczne oparte o PIT-37 musimy złożyć w Urzędzie Skarbowym najpóźniej do 30 kwietnia 2017 roku w przypadku rozliczenia za 2017 rok. Wysyłając PIT za pomocą poczty trzeba pamiętać o tym, że w tym wypadku liczy się data z jaką nasza deklaracja podatkowa wpłynie do Urzędu Skarbowego, a nie data nadania.

Wypełnianie PIT-37 za 2016 rok

Wypełnienie PIT-37 za 2016 rok nie jest niczym trudnym, jeśli mamy pod ręką dobry i szybki program do PIT. Za pomocą naszego programu do PIT zeznanie podatkowe wypełnisz dosłownie w ciągu kilku minut. Nasza aplikacja sama dokona za Ciebie wszelkich obliczeń, a dodatkowo będzie podpowiadać Ci co wpisać w danym polu. Aby sprawnie i bezpiecznie rozliczyć się z podatku za 2016 rok pobierz program do PIT lub wypełnij zeznanie podatkowe przez internet.

Za pomocą naszego programu do PIT wyślesz własne zeznanie podatkowe do Urzędu Skarbowego drogą elektroniczną!

Aktualny druk PIT-37 na doktorpit.pl

Na doktorpit.pl znajdziesz również aktualne druki PIT. Poniżej zamieszczamy druk PIT-37 za 2016 rok.

Druk PIT-37- pierwsza strona Druk PIT-37- druga strona Druk PIT-37- druga strona

Kliknij, aby pobrać aktualny druk PIT-37

PIT-37 na skróty

Rozliczenie roczne PIT-36 z doktorpit.pl jest zdecydowanie prostsze. W naszym serwisie znajdziesz:

PIT-37 online

Skorzystaj z naszej aplikacji PIT online i rozlicz PIT-37 w 5 minut.