Wypełnianie PIT-36 - instrukcja krok po kroku

PIT-36 obowiązuje wszystkich podatników, którzy nie spełniają jednego z warunków rozliczania na podstawie PIT-37. Oznacza to, że z PIT 36 muszą rozliczać się wszyscy posiadający własną działalność gospodarczą, wszyscy rozliczający straty z lat ubiegłych oraz podatnicy uwzględniający w swoich dochodach zarobków małoletnich.

Do kiedy składamy PIT-36?

PIT-36 składamy w standardowym terminie czyli do 30 kwietnia 2017 roku. Warto jednak pokusić się o złożenie PITu kilka dni wcześniej, aby nie stać w długich kolejkach w Urzędzie Skarbowym. Własną deklarację PIT-36 możemy również wysłać drogą elektroniczną przez program e-deklaracje.

Jak wypełnić PIT-36?

Wypełnienie PIT-36 w pojedynkę nie jest wcale trudnym zadaniem. Korzystając z profesjonalnego programu do PIT, możesz uporać się z deklaracją podatkową dosłownie w ciągu kilku minut. Rozlicz się już dziś! Pobierz darmowy program do PIT lub wypełnij PIT 36 przez internet.

Za pomocą naszego programu do PIT zarówno w wersji do pobrania, jak i wersji online możesz wysłać PIT bezpośrednio do Urzędu Skarbowego. Nie czekaj w długich kolejkach- wyślij PIT przez internet!

Aktualny druk PIT-36 na doktorpit.pl

Na doktorpit.pl znajdziesz również aktualne druki PIT. Poniżej zamieszczamy druk PIT-36 2016/2017.

Druk PIT-36- pierwsza strona Druk PIT-36- druga strona Druk PIT-36- trzecia strona

Kliknij, aby pobrać aktualny druk PIT-36

PIT-36 na skróty

Rozliczenie roczne PIT-36 z doktorpit.pl jest zdecydowanie prostsze. W naszym serwisie znajdziesz:

PIT-36 online

Skorzystaj z naszej aplikacji PIT online i rozlicz PIT-36 w 5 minut.