Wypełnianie PIT-28

PIT-28 to jedyny formularz, który musimy wypełnić i złożyć w Urzędzie Skarbowym najpóźniej do dnia 31 stycznia 2017 roku. PIT-28 wypełnisz najszybciej za pomocą naszego darmowego programu do PIT (znajdziesz go tutaj). W zeszłym roku rozliczył się z nami aż MILION podatników.

Kto wypełnia PIT-28?

Z deklaracji PIT-28 co roku korzystają osoby, które prowadzą własną działalność gospodarczą i rozliczają się na zasadzie ryczałtu ewidencjonowanego. PIT-28 jest przeznaczony dla osób wykonujących wolne zawody takie jak na przykład lekarz, stomatolog czy też położna. Korzystanie z ryczałtu ewidencjonowanego dodatkowo obłożone jest obostrzeniami dotyczącymi limitu dochodów. Podatnicy korzystają z PIT-28 nie mogą również odliczać od podatku kosztów uzyskania przychodów, co warto uwzględnić podczas wyboru sposobu opodatkowania własnej firmy.

Terminy w PIT-28

PIT-28 to jedyne zeznanie podatkowe, które składamy najpóźniej do 31 stycznia 2017 roku. Powinniśmy również pamiętać o tym, że do 21 stycznia 2017 roku lub do 20 dnia miesiąca, w którym zaczynamy osiągać dochody objęte ryczałtem powinniśmy do Urzędu Skarbowego złożyć deklarację o chęci skorzystania z ryczałtu ewidencjonowanego.

PIT-28 krok po kroku

PIT-28 najłatwiej wypełnić za pomocą darmowego programu do PIT-28. Nasza aplikacja automatycznie podpowie Ci co wpisać w danej kolumnie, a także dokona za Ciebie wszelkich wymaganych obliczeń. Zredukuje to zdecydowanie możliwość popełnienia błędu podczas wypełniania zeznania podatkowego. Ponadto nasz bezpłatny program PIT umożliwi Ci wysłanie PITa prosto do Urzędu Skarbowego przez internet!

Pobierz program do PIT 28 i rozlicz się z ryczałtu w ciągu kilku minut. Możesz również wypełnić PIT-28 przez internet.

Druk PIT-28

Udostępniamy Państwu również druki PIT aktualne za rok 2016. Poniżej znajduje się druk PIT-28 za 2016 rok w formacie .jpg i .pdf.

Druk PIT-28- pierwsza strona Druk PIT-28- druga strona Druk PIT-28- trzecia strona

Kliknij tutaj, aby pobrać druk PIT-28 za 2016 rok.

 

PIT-28 na skróty

Rozliczenie roczne PIT-28 z doktorpit.pl jest zdecydowanie prostsze. W naszym serwisie znajdziesz:

PIT-28 online

Skorzystaj z naszej aplikacji PIT online i rozlicz PIT-28 w 5 minut.